Oferta

  • pomagam rozwiązać problemy związane z zachowaniem psów i kotów,

  • doradzam właścicielom zwierząt, jak zapobiegać kłopotliwym zachowaniom ich pupili,

  • udzielam porad dotyczących wychowania szczeniąt i kociąt,

  • pomagam przy wyborze nowego zwierzęcia,

  • prowadzę spotkania edukacyjne, poruszające problematykę właściwego stosunku do zwierząt domowych i bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami.

Możesz liczyć na moją pomoc w zakresie:

  • ustalenia przyczyn i terapii niepożądanych zachowań psów i kotów,
  • socjalizacji kociąt i szczeniąt,
  • postępowania w przypadku adopcji zwierząt,
  • wyboru szczenięcia lub kocięcia,
  • oceny osobowości zwierzęcia,
Jak wygląda wizyta zoopsychologa?

Podczas konsultacji rozmawiam z właścicielami i obserwuję zwierzę w jego codziennym otoczeniu. Na podstawie informacji otrzymanych od opiekunów i zachowania psa czy kota mogę zorientować się, jakie są przyczyny problemu i jak należy postępować w danym przypadku. Rozmowa telefoniczna czy mail nie dają pełnego obrazu sytuacji, nie mogą więc być podstawą do ustalenia terapii. Tylko bezpośredni kontakt z właścicielem i sprawiającym problemy zwierzakiem daje mi wystarczająco dużo informacji, tak że mogę im pomóc w sposób profesjonalny i skuteczny.

Kim jest zoopsycholog?

Moje zadanie jako zoopsychologa polega na pomocy we wzajemnym zrozumieniu zwierzętom i ich właścicielom oraz na rozwiązywaniu problemów związanych z zachowaniem domowych czworonogów.

Zgłaszają się do mnie właściciele psów i kotów skarżący się na zachowanie swoich zwierzaków (np. na agresję, brudzenie w domu, niszczenie mebli itp.) oraz osoby, które dopiero planują posiadanie zwierzęcia i chcą się do tego jak najlepiej przygotować. Doradzam również osobom decydującym się na adopcję zwierząt ze schroniska, bardzo często wymagających szczególnego podejścia

W dzisiejszych czasach korzystanie z pomocy zoopsychologa nie jest fanaberią, a bywa koniecznością. Tempo współczesnego życia utrudnia tworzenie dobrych relacji ze zwierzętami. Wymagania, jakie stawiamy zwierzętom domowym, są różne od tych, które musiały one spełniać kiedyś. Mamy też coraz mniej czasu, który możemy poświęcić na obserwowanie naszych czworonogów i zrozumienie ich sposobu wyrażania emocji i potrzeb. Trudno się dziwić, że pojawia się tak wiele nieporozumień i problemów w relacjach właścicieli z ich podopiecznymi. Na szczęście tam, gdzie jest problem, znajdzie się też rozwiązanie. Fachowe rady zoopsychologa pozwolą zrozumieć psie czy kocie problemy i zapobiedz niepożądanym zachowaniom lub je poprawić.